HAKKIMIZDA

Taşımacılık faaliyeti, insanlık tarihi kadar eski, teknolojik gelişmelere bağlı olarak şekillenen, sosyal ,kültürel ve ekonomik yönü olan bir olgudur.
Derneğimiz Ülkemizdeki örgütlü ilk gelişimi İstanbul merkezli olarak 20. yüzyıl başlarında Sirkeci yağ iskelesinde başlamış, ilk kez kurumsal yapılanmasını ise 1947 yılında bugün çoğunu rahmetle andığımız kişilerin girişimi ile Sirkeci / Ebusuud caddesinde oluşturulan lokal çalışmaları ile sürdürmüştür. 1978 yılında ise  Zeytinburnu / Ambarlar içindeki binasına taşınmıştır. Ambarlar 2018 yılında tebligatsız bir şekilde yıkılmıştır. Bu yıkımın ardından  dernek olarak 2018 yılı içerisinde  Zeytinburnu/Demirciler Sitesi 10. Cd. Aydaş İş Merkezi B Blokta  faaliyet göstermeye başlamıştır. Üyelerimiz ise İstanbul içi 10 farklı lokasyonda faaliyetlerine devam etmektedirler.

1950’li yılların başlarında karayolları yatırımlarına verilen siyasi destekle, Karayolları Taşımacılığı ön plana çıkarak önem kazanmış, bu gelişme ise sektörümüzde daha örgütlü olmayı, düzenli ve sistemli çalışma düzenini gerekli kılmıştır.

Derneğimize  örgütlü 100’ü  aşkın ticari şirket üyedir. Bu beşeri  topluluğun 1000 kişiye ulaştığı tahmin edilmektedir.  Şu an için İstanbul ağırlıklı  bir yapılanma gösteren örgütlenmemiz , özellikle Karayolları Taşıma kanunu ve yönetmeliklerinin düzenleyici etkisi ile Anadolu kentlerindeki meslektaşlarımızın da katılımı ile 300’e  aşkın bir üye tabanına ulaşacaktır.